"Where are my angels, sweet sweet angels..."
Greetings everyone. Jsem tady a stýskalo se mi.
Všichni jste mi moc chyběli, proto se na krátký čas
a po dlouhém stěhování vracím zpět. Držte mi pěsti
a možná tady chvíli zůstanu. Začíná se mi u vás líbit.
Cheers Jilly:-*Zrození planety opic (2011)

25. listopadu 2011 v 0:58 | J. |  Sofistikované povídání o filmech
*přečtu to po sobě až zítra/dneska;) *


V originále: Rise of the planet od Apes
Režie: Ruper Wyatt
Hudba: Patrick Doyle
Well ok! I cried. I cried so damn much and so many times I couldn't even count it!
Snad to nebude znít moc hloupě, když řeknu, že Zrození planety opic je spolu s X-many nejlepší letošní film. Protože to vlastně beru z úst všem těm, co už to řekli přede mnou. Kdo netušil, že WETA umí kouzla. Nikdo. Tohle je masterpiece. Upřímně, miluji všechny staré díly Planety opic. Je to něco jako naše rodinná záležitost. Film na který se koukáme s rodinou vždy, když nám příjde pod ruku. Letošní zrození planety opic ve mně až tak neevokuje atmosféru původních filmů. To ale dle mého názoru nebyl jeho záměr. Zrození planety opic je samostatný nezávislý film. Dá se říct, že blockbuster, ale tak neskutečně bravurní, že je to jen dobře.
Jméno Ruper Wyatt jsem slyšela popré v životě až ve spojeí s tímhle filmem. Ale upřímně, klobou dolů bro;) Tohle jen tak někdo nesvede. Zrození planety opic je skvělé vlastně po všech stránkách. Nevím do jaké míry tady můžu mluvit o hereckých výkonech, ale pokud ano tak byly dokonalé. Celý film vlastně stojí a padá na opicích a jejich dokonalých pohledech z kterých běhá mráz po zádech. Nespočetněkrát jsem mně behěm filmu napadlo Are they actualy real?! Skvělý James Franco, který od počátků vypadá jako vůdčí postava pomalu ale jistě přenechává své žezlo šimpanzovi, Caesarovi, který je vlastně doopravdy hlavním hrdinou filmu. Tvůrci skvěle staví na emocionálních scénách a bravurních akčních sekvencích. Dá se říct, že celý snímek nemá jedinnou slabou chvíli. Nikoho prostě neomrzí koukat na ty výmluvné obličeje. Patrick Doyle je zde taky úžasný. Tohoto člověka uznávám od chvíle kdy jsem prvně viděla/ slyšela A little princess.
Se mnou koukat na film, to musí být asi za trest. Občas nevytržím držet jazyk za zuby když vím co se mi honí hlavou. V tomhle případě jsme se pohybovala někde kolem: "Nelíbí se mi to, nechci se na to dívat" a "Miluju tenhle film." Chtělo se mi křičet Ceaser pokaždé, když udělal něco skvělého. Je až neskutečné jak strašně moc si umí získat Caesar sympatie diváků. Jak dokonalé to stvoření je. Jakou úžasnou věc tvůrci filmu stvořili. Miluju to stvoření, zmítající se mezi láskou k rodině a vlastní hrdostí a nezávislotí, která přizeně přichází spolu s inteligencí. Jsou zde scény takřka dechberoucí. Člověk ani nemá potřebu odtrhnout oči od plátna. Ne že by se bál že by mu něco uteklo. Nikoho ani nenapadne na něco takového pomyslet. Když Ceaser křičí svoje No! působí to nakonec naprosto přirozeně. Od jistého místa je to už samozřejmě pžedvídatelné, je tady pár fatálních nelogičností a nesrovnalostí, ale například scéna s padajícími listy nebo útok v hale, jsou bezkonkurenční. Všimněte si také odkazů na klasickou planetu opic. Ať už je to jízda na koni nebo ten jejich slavný raketoplán či co to bylo.


Rise of the planet of apes je úžasná. Ona prostě je. Nebudu vám po milionté vykládat proč a zbytečně tady žvatlat o jejích kvalitách nebo naopak. Je to emocionální zážitek.


"I AM HOME"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gordi Gordi | E-mail | Web | 25. listopadu 2011 v 15:53 | Reagovat

Krásná recenze :) Souhlasím - je to jeden z filmů, který mnou pohnul v tomhle roce nejvíc. Caesara hrál mimochodem Andy Serkis, mužík, který třeba ztvárnil Gluma a King Konga :)

2 Jilly Jilly | Web | 25. listopadu 2011 v 18:03 | Reagovat

[1]: Jo tak von ho hrál Serkis?:D Ted když se na něj dívám tak jo, má v sobě něco z Gluma :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama