"Where are my angels, sweet sweet angels..."
Greetings everyone. Jsem tady a stýskalo se mi.
Všichni jste mi moc chyběli, proto se na krátký čas
a po dlouhém stěhování vracím zpět. Držte mi pěsti
a možná tady chvíli zůstanu. Začíná se mi u vás líbit.
Cheers Jilly:-*Tajná zahrada, Vražedná pomsta

29. ledna 2012 v 23:28 | J. |  Books


Do svého pomyslného čtenářského deníku přidávám dvě nové knihy. Jednou z nich je Tajná zahrada F.Hudson-Burnette, druhou Vražedná pomsta.
Tajná zahrada je opravdu nádherná kniha. Četla jsem ji vrámci předmětu Literatura pro děti a mládež. Vedlo mě k tomu hlavně to, jak strašně moc miluji knihu A little princess od stejné autorka, která česky bohužel pravděpodobně nikdy nevyšla, a pokud ano, je tomu už velmi velmi dávno a čert ví, kde je jí konec:) Mnozí z vás si jistě pamatují krásnou filmovou adaptaci obou těchto knížek.
Tajná zahrada je kouzelným dílkem určeným malým čtenářům, které ale dosahuje velkých kvalit a jde právem o jednu z anglických klasik. Hlavní hrdinka není vyloženě typickou dětskou hrdinkou se kterou by se mělo leckteré dítě ztotožnit. Naopak je to nabubřelý spratek, kterého bych nikomu nepřála. Nicméně během jejího příběhu dojde k postupné proměně všech hlavních postav, která tvoří kostru celého příběhu. Atmosféra knihy je nádherná, s prvky romantismu, tajemna, nechybí starý dům, tajná zákoutí a nádherná anglická příroda. V mém seznamu povinné četby se bude krásně vyjímat.

Druhou knihou je Vražedná pomsta. Pokračování Hunger games. Snad nemusím říkat, že mne uchvátilo ještě o poznání více než první díl. Miluji tu dramatičnost s jakou je zakončená každá kapitola. Miluji hlavní i vedlejší postavy. Všichni jsou tak dokonale barvitě vykresleni. Stále ještě se snažím pochopit význam posledních několika stránek knihy. Všechno se seběhlo tak rychle. Hrozím se filmové adaptace a toho co se jí rozpoutá, ale nenechám si jen tak znechutit jednu z nejlepší nižních sérií, jakou jsem četla za poslední roky. Ano mé nadšení je vskutku velké. V obou prozatimních dílech, které jsem četla jsou jisté nesrovnalosti či nelogičnosti, jsou však tak titěrné, že jim prakticky ihned po přečtení nevěnuji pozornost. Nechápu jak jen mohla Suzanne Collinsová přijít s něčím takových jako jsou Hunger games. Všichni ti,jenž odsuzují celou tuhle věc kvůli předsudkům, kvůli neoriginalitě (co je dnes originální?) a kvůli Battle Royale patrně nic nečetli a připravují se tak o skvělý zážitek z četby. Nejde o žádné vrcholné dílo. Pořád to spadá k odpočinkové četbě, ale má to přesně to, co od takové četby čekám a je toho hodně. Asi už je ze mě fanynka...

Obrázky nekradu, jsem členem komunity;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama