"Where are my angels, sweet sweet angels..."
Greetings everyone. Jsem tady a stýskalo se mi.
Všichni jste mi moc chyběli, proto se na krátký čas
a po dlouhém stěhování vracím zpět. Držte mi pěsti
a možná tady chvíli zůstanu. Začíná se mi u vás líbit.
Cheers Jilly:-*Sofistikované povídání o filmech

Tři mušketýři (2011)

8. ledna 2012 v 19:25 | J.
V originále: The three musketeers
Režie:Paul W.S.Anderson
Hudba:Paul Haslinger
Včera jsem měla příležitost, ač ve zlé vizuální i zvukové kvalitě, shlédnout nové Tři mušketýry. Co k tomu říct? Tenhle film je dle mého naprosto zbytečný. Nevidím jediný správný důvod proč měl tenhle film vzniknout. Samozřejmě jedinným důvodem byly peníze, to všichni víme. Film má dobré jméno, skvělé obsazení a je ve 3D. Fakt, že 3D je do tohoto filmu zakomponované neskutečně lacinně, nepřirozeně a nesympaticky ubírá filmu na kvalitě ještě víc. Pokud se zde dá o nějaké kvalitě vůbec mluvit. Obsazený je film sice skvěle, Milla Jovovichjako Milady mi padla do oka hned v první minutě, bohužel ani herecké obsazení tenhle film nezachrání. Samozřejmě se na něj do kina chodilo. Protože na tohle můžete vzít i děti i dospělé. Dalo by se to brát jako hezká zábavná atrakce, ale já na nic takhle laciného do kina chodit nemusím. Ten film je hrozný, není ani bůhvíjak vtipný, přitom mohl být. Ač se to nemusí zdát, přes to všechno měl film aspoń malý potenciál. Bohužel ho nikdo nevyužil. Celé je to kýčovité, přehnané, laciné, nevtipné, možná zábavné (ano jsou tam barvy a vzducholoď a labilní král a sexy Milady a zpropadené 3D, tak co by to nebylo zábavné;). Ale až se já budu chtít podívat na Tři mušketýry, pustím si Tři mušketýry. Až budu chtít vidět něco jako tohle, pustím si PIráty z Karibiku a až budu chtít vidět 3D, pustím si Trona;)

S láskou J.

Shrnutí z lenosti: Super 8, Country strong, Fright night, Warrior

25. prosince 2011 v 0:07 | J.
Přemýšlím, jestli vám mám vypsat, jak mám krásné Vánoce a divnou opilecko-hysterickou náladu už od rána ale místo toho vám napíšu, co jsem za poslední dobu viděla ať už to mám z krku.

Oficiální název: Super 8 (2011)
Režie:J.J. Abrams
Hudba: Michael Giacchino


Moc se mi to líbilo. Strašně mi to připomínalo mě jako dítě a přišlo mi roztomilý, jak je to koncipovaný jako tribut, poklona, pocta velkým režisérům, nebo hlavně panu S. J.J.Abrams s napětím pracovat umí a ani chvíli jsem se nenudila natož aby mně dětští herci nějak štvali. Právě naopak. Nebylo to vůbec dětsky infantilní nebo tak. Bylo to dobrý. Herci byli náhodou skvělí a Elle Fanning mně svým výkonem docela dost převapila. Dámy a pánové, máme tady pár dalších nadějných tvářiček:)

Oficiální nízev: Fright night (2011)
Režie: Craig Gillespie
Hudba: Ramin DjawadiJsou filmy u kterých je dělat remake absolutně k ničemu (Nekonečný příběh). A pak jsou filmy, kde se toho dá skvěle využít (Fright night). Tenhle film je hrozný. Je tupý, je bez pořádné atmosféry, lekla jsem se tak jednou a jako "dobré béčko" u mně taky neobstojí. Během jeho sledování mi přišlo jako by se mnou zacházeli jako s úplným tupcem. Škoda herců. Materiál byl dobrý, mělo to potenciál a v současné době to mohlo docela dost zabodovat. To co z toho vylezlo je ale slátanina toho největšího kalibru. Dialogy jsou maximálně hloupé a efekty taky dost špatné. To už se mi víc líbilo "Jennifer's body" Amen:)


Oficiální název: Country strong (2010)
Režie: Shana Feste
Hudba: Michael Brook

Film, který mi z jistých důvodů připoměl, co mám na sobě i na filmech ráda a taky mi připoměl jak miluji hudbu a nezáleží na tom, jestli je to metal nebo country. Film plný krásných myšlenek a skvělých hereckých výkonů:) Vřele doporučuji:) Všichni včetně Leighton Meester a "Tronova syna" jsou tam úžasní a hudba je nádherná:) Hlavní píseň má Oscara.


Oficiální název: Warrior (2011)
Režie: Gavin O'Connor
Hudba: Mark Isham

Nikoho nepřestává fascinovat jak rychle se tenhle film objevil v seznamu nejlepších filmů vůbec :D Respektive nejlépe hodnocených. Rozhodně je to skvělá záležitost. Více zde:)

Melancholia (2011)

4. prosince 2011 v 21:21 | J.
V originále: Melancholia
Režie: Lars von Trier
Hudba: Richard Wagner- Tristan und Isolde overture

na počtu hvězdiček nezáleží, to je až tragicky nepodstatné

Nedávno mě inspirovala jedna žena, která řekla. Nechci filmy kritizovat, chci o nich mluvit. Nechci tedy tento film kritizovat, jen o něm mluvit. Mluvit a mluvit, stále a znovu. Dokola se vracet k podstatě toho, proč je Melancholie tolik sugestivní, tolik nepoddajná, tolik zneklidňující.

Zrození planety opic (2011)

25. listopadu 2011 v 0:58 | J.
*přečtu to po sobě až zítra/dneska;) *


V originále: Rise of the planet od Apes
Režie: Ruper Wyatt
Hudba: Patrick Doyle
Well ok! I cried. I cried so damn much and so many times I couldn't even count it!
Snad to nebude znít moc hloupě, když řeknu, že Zrození planety opic je spolu s X-many nejlepší letošní film. Protože to vlastně beru z úst všem těm, co už to řekli přede mnou. Kdo netušil, že WETA umí kouzla. Nikdo. Tohle je masterpiece. Upřímně, miluji všechny staré díly Planety opic. Je to něco jako naše rodinná záležitost. Film na který se koukáme s rodinou vždy, když nám příjde pod ruku. Letošní zrození planety opic ve mně až tak neevokuje atmosféru původních filmů. To ale dle mého názoru nebyl jeho záměr. Zrození planety opic je samostatný nezávislý film. Dá se říct, že blockbuster, ale tak neskutečně bravurní, že je to jen dobře.

Novinkovač part I

23. listopadu 2011 v 0:24 | J.
* BTW: Taky se vám děje to, že se vám ty videa samy od sebe pozpřehází nebo vůbec neukazujou? :-/ *

Dobrá, než si tedy půjdu lehnout ráda bych se s vámi podělila o pár věcí, které je škoda nechat si pro sebe:) Moje věrné nejvěršnější zdroje, mně snad šálí zrak:) Přece jen i přes svůj poslední dobou čím dál víc skeptický pohled se možná doopravdy dočkám pár hezkých věcí:)

Za poslední dobu mně zdaleka nejvíc nadchl ParaNorman. Takhle libůstka by měla mít premiéru někdy kolem září příštího roku, což je bohužel pro mně ve značně mlhavém nedohlednu:( Nejen, že jde o stop-motion, pro což já mám slabost. Zároven to bude asi celkem zábavná zombie-árna a to nemluvím o těch co tohle spísklai a svým skvělým hudebním vkusem si u mně nehorázně šplhli:) Here it comes, ParaNorman. Enjoy! Tohle je řemeslo. Takových je málo.

ParaNorman


 
 

Reklama